Každému z nás by se někdy mohla přihodit ta nepříjemnost, že se ocitne na světě bez dostatku finančních prostředků. Na každého z nás by mohla někdy dolehnout třeba i krajně nepříjemná finanční tíseň. A kdo ví, kolika z vás čtenářů už se to také někdy stalo. Dost možná mnohým. A jak mi může kdokoliv takový potvrdit, jakmile začnou člověku scházet peníze, je zle. Protože bez těch nemůže mít nikdo všechno, co by si přál mít. Jakmile na koupi všeho nestačí peníze, musí se ten, komu se takto nepoštěstilo, začít uskromňovat. A to třeba i vysloveně dramaticky.

peněženka s dolary

Ale všechno má své meze. A ani úspory nejsou v tomto ohledu výjimkou. A když už někomu peníze scházejí příliš, musí si sehnat další, i kdyby si je měl od někoho půjčit. Jenže od koho, že? To je otázka.

Nabízejí se například banky. V těch si může vzít půjčku kdokoliv, kdo dokáže vyhovět jejich požadavkům, kritériím, pode kterých jsou tam žadatelé o půjčky posuzováni. Jenže kromě takových bonitních žadatelů, jež tam ochotně uspokojí, je i spousta lidí, kteří mají třeba nízké příjmy nebo se nemohou pyšnit svými záznamy v registrech dlužníků. A co tedy s těmi, kteří mají v bankách smůlu?

dolary bankovka

Ani ti by neměli klesat na mysli. Bankám se sice nezalíbili, ale přesto mohou být dost dobří aspoň pro nebankovní sektor. A tam jsou jim pak k dispozici hypotéky bez registru, které dostanou všichni, včetně žadatelů odmítnutých bankami. Protože kdo vlastní nemovitost, kterou by se mohl za nebankovní hypotéku zaručit, tomu tu půjčí, i kdyby byl dost nedokonalý. Protože někdo takový tu půjčené peníze určitě vrátí. Ať už sám v penězích nebo formou využití zastavené nemovitosti k úhradě nesplaceného dluhu.

Nebankovní hypotéka tedy nikoho určitě nezklame. Tu dostanou i ve velké výši a s dlouhou dobou splácení všichni, kdo se za ni zaručí nemovitostí. I kdyby nad nimi v bankách zlomili pomyslnou hůl.