Půjčovny dodávek v Praze vám mohou nabídnout vozidla k různým činnostem, a mimo jiné i ke stěhování. Mohou se vám také pochlubit reklamním sloganem, v němž se uvádí, že odvezeme cokoliv Rent car service. Mají tím pochopitelně na mysli spíše obrazně vyslovený termín, je vám samozřejmě jasné, že dospělého afrického slona byste do dodávky asi stěží nacpali, ale v rámci daných možností, které se týkají stěhování nebo větších nákupů, to možné je.

stavební materiál

Stavebniny – pustili jste se do rekonstrukce bytu nebo rekreační chaty a rozhodli jste se, že nakoupíte stavební materiál v hobby marketu či ve stavebninách? Pak můžete buď využít tamní dopravy, anebo si vše odvézt sami. Přeprava stavebnin bývá placená, a nebývá zrovna nejlevnější, a navíc se musíte přizpůsobit termínu přepravy a být v ten den doma. S přepravní dodávkou si vše odvezete, kdy budete chtít, a hlavně budete mít (téměř) jistotu, že při opatrné jízdě nic nepoškodíte.

odpadové potrubí

Nábytek – v podobném duchu se může odehrát i přeprava nábytku. Jestliže například zařizujete dětem dětský pokoj a nakoupili jste více nábytku najednou, může se dodávka pro tyto účely náramně hodit. Odpadne vám pak starost s přebíráním zásilky u přepravní společnosti, pokud by došlo k jejímu poškození. Takto si za přepravu zodpovídáte sami, a jste-li šikovní a obezřetní, nic se vám cestou pravděpodobně nerozbije.

Vzrostlé rostliny – potřebujete někam přepravit velkou palmu a nechcete kvůli tomu kontaktovat stěhováky? Pak máte možnost využít dodávky, do jejíhož zavazadlového prostoru se větší rostliny vejdou. Musíte samozřejmě předem znát rozměry nákladového prostoru vozidla a porovnat je se samotnou rostlinou.

Akvárium – k přepravě velkých akvárií si buď vyžádejte profesionály, kteří jsou pojištění, anebo to zkuste s pronajatou dodávkou. Zde samozřejmě opět záleží na vaší šikovnosti a nutno podotknout, že s perfektně zabezpečeným nákladem si poradíte stejně dobře, jako profesionálové.